Video

Výber jazyka

SlovakEnglishGermanPolish

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?

Štatistiky

Návštevníkov: 76984

Štatistiky pre www.saris.eu.sk

TOPlist
TOPlist

Zaujímavé odkazy

Inteligentné webové stránky a redakčný systém pre obce

Slovakia regions

Panoramaticke mapy

Súčasnosť
S rozvojom priemyslu a výstavbou nových závodov v Bardejove sa čoraz viac ľudí z obce zamestnávalo v okresnom meste. Od roku 1960 začal premávať do obce autobus.
Vtedy sme v dedine dokončili niekoľko stavieb – väčšinu z nich svojpomocne. Zrekonštruovali sme starú školu, ktorá slúžila a aj slúži ako materská škola. Pre žiakov 1.-4. ročníka sme postavili novú základnú školu. V 50. a 60. rokoch sme postavili nový kultúrny dom, starú i novú požiarnu zbrojnicu. Zorganizovali sme brigády pre výstavbu vodovodu, ktorý bol v obci zavedený v roku 1972. V lese sme museli vybudovať záchyty vody, pretože voda do obecného vodovodu tečie samospádom z lesných prameňov.
V rokoch 1982-1987 sme sa venovali radovej výstavbe rodinných domov, ktorých vyrástla celá nová ulica. V súčasnosti však výstavba takmer stagnuje, čo podmieňuje predovšetkým zlá finančná situácia.
V roku 1990 sme začali uvažovať o výstavbe nového kostola. V priebehu piatich rokov sa nám podarilo toto veľkolepé a finančne náročné dielo dokončiť. Kostol je zasvätený Božskému Srdcu Ježišovmu a je postavený v modernom štýle.
V r. 1992-1994 sme rekonštruovali kultúrny dom. V tom istom období sme zregulovali potok v blízkosti dreveného kostola a postavili nový most.
S plynofikáciou obce sme začali v r. 1994 a 28. 9. 1999 obec bola splynofikovaná.
Za výraznej pomoci občanov vedených na aktivačných prácach sme v r. 2005 začali s výstavbou Domu nádeje – pribudovaním k novému kostolu.
Pokračujeme svojpomocne v prístavbe kultúrno-správnej budovy, rozšírili sme garažovacie
priestory pri požiarnej zbrojnici.
A plány do budúcna?
Snažíme sa získať nejaké finančné prostriedky z eurofondov. Zatiaľ sme v radoch čakateľov na prehodnotenie projektu na nadstavbu KSB ako penziónu v obci Hervartov, nakoľko je tu aktívny cestovný ruch vďaka národnej kultúrnej pamiatke – drevenému kostolíku.
Objekt služieb cestovného ruchu, ktorý sa staval v spolufinancovaní VÚC Prešov je už dokončený. Teraz začíname rekonštrukciu Základnej školy v Hervartove.
 
Image
 

Meniny oslavuje

Pondelok, 23. júl 2018

Dnes má meniny Oľga
Zajtra má meniny Vladimír

Anketa

Čo je na Šariši najkrajšie?
 

Predpoveď počasia

Kurzy NBS

Kontextové odkazy

© 2018 Obec Hervartov