Výber jazyka

 • Slovak
 • English
 • German
 • Polish

Meniny oslavuje

Sobota, 22. september 2018

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?

Štatistiky

Návštevníkov: 130988

Štatistiky pre www.saris.eu.sk

TOPlist
TOPlist

Zaujímavé odkazy

Inteligentné webové stránky a redakčný systém pre obce

Slovakia regions

18 b. j. nájomné obecné byty v obci Vislanka

Obec Vislanka ponúka na prenájom 1-izbové (cca 38m2) a 3-izbové (cca 68m2) obecné nájomné byty, ktoré sa nachádzajú v peknej a prístupnej lokalite obce.

Bližšie info 0907 535 254

Pozrite video: http://www.youtube.com/watch?v=trnQ66NDmo0&feature=youtu.be

Občianska a technická vybavenosť:

 • Predajňa potravinárskeho tovaru
 • Pohostinské odbytové stredisko
 • Futbalové ihrisko
 • Knižnica
 • Rozvodná sieť plynu
 • Komunálny odpad
 • Využívaný komunálny odpad
 • Zneškodňovaný komunálny odpad
 • Materská škola
 • Základná škola 1- 4 ročník
 
Základné informácie

Pohľad na obec

Kontakty:

Obecný úrad Vislanka 28
065 41 Ľubotín

Tel.: 052/ 492 13 44
Fax: 052/ 492 13 44
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
web: www.vislanka.ou.sk

Okres: Stará Ľubovňa

Mikroregión:

Prvá písomná zmienka: 1595

Nadmorská výška: 545 m.n.m.

Počet obyvateľov: 262

Výmera katastra: 344 ha

Časti obce:


Obec Vislanka sa rozprestiera na svahu Levočských vrchov, údolí potoka Valalská voda. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1595. Pôvodné obyvateľstvo sa živilo poľnohospodárstvom, najmä chovom dobytka. Sakrálna dominanta Vislanky, gréckokatolícky Kostol sv. Kozmu a Damiána, je častým cieľom návštev a to najmä kvôli barokovému ikonostasu od neznámeho autora. Chrám bol postavený v roku 1825. Pri cintoríne sa nachádza pekná kaplnka. Veriaci tu pocítia Božiu všadeprítomnosť i vďaka prekrásnej prírode, ktorá dedinu obklopuje. Obec spravuje Základnú školu s Materskou školou. Občiansko - technická vybavenosť je dostatočná. Športové ihrisko je dejiskom najmä futbalových zápasov. V roku 2007 sa konal prvý ročník motocrossovej súťaže na novovybudovanej trati v krásnom prostredí dedín Vislanka a Ďurková. V okolí je viacero zaujímavých turistických a cykloturistických trás. Vyviera tu sírny prameň. 


 
Silvester 2009

Posledný deň roka je priam stvorený na bilancovanie. Za nami ťažký rok, ktorý postihla ekonomická kríza a pred nami viera a nádej, že nový rok nám prinesie  krajšiu budúcnosť.

Znamenitú rozlúčku s rokom 2009 zažili nielen obyvatelia Vislanky, ale aj ich priatelia a známi. Chutné jedlo, kvalitné nápoje a veselá  nálada predurčovali dobrú zábavu.

Od skorého rána sa každý pripravoval na tento silvestrovský deň po svojom.  Dievčatá a chlapci ozdobovali kultúrnu sálu obecného úradu  a pohostinstvo u Dušana. Ženy varili, piekli a pripravovali dobroty na tento výnimočný večer.  Po 20. hodine  sa obidve miestnosti  začali pomaly zapĺňať.  Dve hodiny pred dvanástou to už všetci roztočili na plné obrátky.  Pred polnocou sa poniektorí  vybrali do kostola na polnočnú omšu .  Posledné minúty starého roka však všetci netrpezlivo prežívali spolu. Prvé sekundy  roka 2010 odštartoval  veľkolepý ohňostroj.  So spevom a dobrou hudbou sa zabávajúci pretancovali až do nového bieleho rána.

Ďakujem  Vám za úspešnú spoluprácu  v uplynulom roku,  prajem všetko dobré, pevné zdravie a  veľa osobných a pracovných úspechov  v  roku 2010. Dušan Firment,  starosta obce Vislanka.
 
Obecná zabíjačka 2009

Tak ako každý rok, aj tento  sa  v našej obci  konala  28. decembra 2009 obecná zabíjačka,  na ktorej  sa  zúčastnili občania Vislanky.  Túto zaujímavú akciu si nenechali  újsť  ani naši priatelia, hasiči z Poľska – Ochotnicza  Straža Požarna Brezezna  Litacz,  s ktorými vislanskí hasiči podpísali  18. októbra 2009 dohodu o vzájomnej spolupráci  v  oblasti požiarnej ochrany. Pri tejto príležitosti  sa podávali  zabíjačkove  špeciality  z ošípanej a pečeného býka :  zabíjačkova kapusta,   jaternice, pečená klobáska a grilované jedlá. 

Dúfam,  že táto obecná akcia sa Vám páčila a všetkým chutili  zabíjačkové špeciality. Teším sa na obecnú zabíjačku vo vianočnom období  v roku 2010.

 

 

Anketa

Páči sa Vám stránka našej obce?
 

Predpoveď počasia

Kurzy NBS

Kontextové odkazy

© 2018 Obec Vislanka